MLRLA103SC6474MFNA01
- Manufacturer Part Number:
- MLRLA103SC6474MFNA01
- Manufacturer/Brand:
- TAIYO YUDEN
- Part of Description:
- CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TAIYO YUDEN
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (Reverse Geometry)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 0204 (0510 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X6S
- Thickness (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4V