ECH-S1H682JZ
Manufacturer Part Number:
ECH-S1H682JZ
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
CAP FILM 6800PF 5% 50VDC RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
6800 pF
Dielectric Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V