ECK-A3A392KBP
Manufacturer Part Number:
ECK-A3A392KBP
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
CAP CER 3900PF 1KV Y5P RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3900 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)