FA18C0G1H103JNU00
Manufacturer Part Number:
FA18C0G1H103JNU00
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V