MSAP-12BFFM-SL8B01
Manufacturer Part Number:
MSAP-12BFFM-SL8B01
Manufacturer/Brand:
Amphenol LTW
Part of Description:
CBL 12POS FMALE TO WIRE 3.28'
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Amphenol LTW
Product Category :
Circular Cable Assemblies
1st Connector Gender :
Female Sockets
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Number of Positions :
12
1st Connector Number of Positions Loaded :
All
1st Connector Orientation :
A
1st Connector Shell Size - Insert :
M12
1st Connector Type :
Plug
2nd Connector Gender :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Connector Number of Positions :
2nd Connector Number of Positions Loaded :
2nd Connector Orientation :
2nd Connector Shell Size - Insert :
2nd Connector Type :
Wire Leads
Assembly Configuration :
Standard
Cable Material :
Polyurethane (PUR)
Cable Type :
Round
Color :
Black
Ingress Protection :
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
3.28' (1.00m)
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Usage :
Industrial Environments
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Phoenix Contact
    CBL 3POS FMALE TO WIRE CONFIG
  • Phoenix Contact
    CBL 4POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 5POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 4POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 4POS MALE TO FMALE CONFIG