VJ0603D110KLAAC
Manufacturer Part Number:
VJ0603D110KLAAC
Manufacturer/Brand:
Vishay / Vitramon
Part of Description:
CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0603
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
11 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.037" (0.94mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V