SHLP-10V-S-B
Manufacturer Part Number:
SHLP-10V-S-B
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Natural
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.00MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM