10127716-10LF
Manufacturer Part Number:
10127716-10LF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
CONN RCPT HSG 10POS 3.00MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Black
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.118" (3.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.118" (3.00mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB
    CONN HEADER 6P/24S/5P R/A PCB
    CONN HDR BLADE PWR 26POS EDGE MT
    CONN HDR BLADE PWR 32POS EDGE MT
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.00MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM