DF52-4P-0.8C
Manufacturer Part Number:
DF52-4P-0.8C
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONN PLUG HSG 4POS 0.80MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Black
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Non-Gendered
Fastening Type :
Friction Lock
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.031" (0.80mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.00MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM