K22X-B25P-NJ30
- Manufacturer Part Number:
- K22X-B25P-NJ30
- Manufacturer/Brand:
- Kycon
- Part of Description:
- CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Kycon
- Product Category :
- D-Sub Connector Assemblies
- Backset Spacing :
- 0.318" (8.08mm)
- Connector Style :
- D-Sub
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Type :
- Signal
- Current Rating (Amps) :
- 2A