25QHM53D0.25-46.080
Manufacturer Part Number:
25QHM53D0.25-46.080
Manufacturer/Brand:
Mercury United Electronics
Part of Description:
XTAL OSC SSXO 46.0800MHZ CMOS
Stock Condition:
500
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
46.08 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Output :
CMOS (Low EMI)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
-0.25%, Down Spread
Type :
SSXO
Voltage - Supply :
2.5V