QVMQF576D33-2.5B-79.360
Manufacturer Part Number:
QVMQF576D33-2.5B-79.360
Manufacturer/Brand:
Mercury United Electronics
Part of Description:
XTAL OSC VCTCXO 79.3600MHZ LVDS
Stock Condition:
500
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
26mA (Typ)
Frequency :
79.36 MHz
Frequency Stability :
±2.5ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCTCXO
Voltage - Supply :
3.3V