SIT8918BA-73-33E-48.000000
Manufacturer Part Number:
SIT8918BA-73-33E-48.000000
Manufacturer/Brand:
SiTime
Part of Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Stock Condition:
156
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
4.7mA
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
LVCMOS, LVTTL
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V