ECXV-L35C2N-100.000
- Manufacturer Part Number:
- ECXV-L35C2N-100.000
- Manufacturer/Brand:
- ECS Inc. International
- Part of Description:
- XTAL OSC VCXO 100MHZ SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- ECS Inc. International
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- ±90ppm
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 20mA
- Frequency :
- 100 MHz
- Frequency Stability :
- ±25ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.051" (1.30mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- LVDS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- VCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V