44A0121-22-0/2-MX
- Manufacturer Part Number:
- 44A0121-22-0/2-MX
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG BLK/RED 2000'
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.094" (2.38mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- Black, Red
- Length :
- 2000.0' (609.6m)
- Number of Conductors :
- 2 (1 Pair Twisted)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG