SG-8101CE 26.2144M-TCHSA0
Manufacturer Part Number:
SG-8101CE 26.2144M-TCHSA0
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
SG-8101CE 26.2144M-TCHSA0: OSC M
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Frequency :
26.2144 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V