55PC1136-22-9/93/96-9
- Manufacturer Part Number:
- 55PC1136-22-9/93/96-9
- Part of Description:
- CABLE 3COND 22AWG WHT SHLD 2000'
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Conductor Material :
- Copper Alloy, Nickel Coated
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.122" (3.10mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0075" (0.191mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 2000.0' (609.6m)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 200°C
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG