55PC0231-16-3/6/9
- Manufacturer Part Number:
- 55PC0231-16-3/6/9
- Part of Description:
- CABLE 3COND 16AWG
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/29
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.153" (3.89mm)
- Number of Conductors :
- 3 (1 Triad Twisted)
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 16 AWG