NB14A0830000G
Manufacturer Part Number:
NB14A0830000G
Part of Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 7.5MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - UL :
8 A
Features :
Mating Flange
Header Orientation :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature :
-40°C ~ 115°C
Pitch :
0.295" (7.50mm)
Voltage - UL :
300 V
  • HARTING
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.54MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM