DF65-6P-1.7V(78)
Manufacturer Part Number:
DF65-6P-1.7V(78)
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONN HEADER SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Headers, Male Pins
Connector Type :
Contact Finish - Mating :
Contact Finish - Post :
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
Contact Length - Post :
Contact Material :
Contact Shape :
Contact Type :
Current Rating (Amps) :
Fastening Type :
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Insulation Height :
Insulation Material :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Number of Positions :
Number of Positions Loaded :
Number of Rows :
Operating Temperature :
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
Shrouding :
Style :
Termination :
Voltage Rating :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
DF65-3P-1.7V(21) Hirose 5,605 CONN HEADER SMD 3POS 1.7MM
DF65-3P-1.7V(78) Hirose 8,241 CONN HEADER SMD
DF65-3S-1.7C Hirose 21,050 CONN RCPT HSG 3POS 1.70MM
DF65-4P-1.7V(21) Hirose 18,067 CONN HEADER SMD 4POS 1.7MM
DF65-4S-1.7C Hirose 8,137 CONN RCPT HSG 4POS 1.70MM
DF65-5P-1.7V(21) Hirose 6,585 CONN HEADER SMD 5POS 1.7MM
DF65-5P-1.7V(78) Hirose 5,013 CONN HEADER SMD
DF65-5S-1.7C Hirose 1,413 CONN RCPT HSG 5POS 1.70MM
DF65-6P-1.7V(21) Hirose 3,456 CONN HEADER SMD 6POS 1.7MM