MEM2075-00-140-01-A
Manufacturer Part Number:
MEM2075-00-140-01-A
Manufacturer/Brand:
GCT
Part of Description:
MICRO SD PUSH-PUSH, SMT, 1.40MM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
GCT
Product Category :
PC Card Sockets
Card Type :
Secure Digital - microSD™
Connector Type :
Connector
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
1.00µin (0.025µm)
Ejector Side :
Features :
Board Guide, Switch
Height Above Board :
0.055" (1.40mm)