92140-020MLF
Manufacturer Part Number:
92140-020MLF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
CONNECTOR HEADER
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
PC Card Sockets
Card Type :
PCMCIA
Connector Type :
Connector
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Ejector Side :
Features :
Height Above Board :
Insertion, Removal Method :
Push In, Pull Out
Mounting Feature :
Normal, Standard - Top
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
68
Product Status :
Obsolete
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB
    CONN HEADER 6P/24S/5P R/A PCB
    CONN HDR BLADE PWR 26POS EDGE MT
    CONN HDR BLADE PWR 32POS EDGE MT