TV1431500000G
Manufacturer Part Number:
TV1431500000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK 14POS 55DEG 3.81MM PCB
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
55° (125°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
14
Product Status :
Active
Voltage :
300 V