1808J4K00270JCR
Manufacturer Part Number:
1808J4K00270JCR
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 27PF 4KV C0G/NP0 1808
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
27 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V (4kV)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1808 Pololu Corporation 9,386 JMPR WIRE 50PC 10CLR ASSTD MM 3"