PE.31.10.10318
Manufacturer Part Number:
PE.31.10.10318
Manufacturer/Brand:
Prysmian Group
Part of Description:
CABLE 3COND 10AWG BLACK 1000'
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Prysmian Group
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Conductor Strand :
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Length :
1000.0' (304.8m)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
10 AWG