22-680-191TC
Manufacturer Part Number:
22-680-191TC
Manufacturer/Brand:
Aries Electronics, Inc.
Part of Description:
CONN HDR MALE PIN 22POS TIN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Headers, Specialty Pin
Color :
Black
Connector Type :
Header
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Contact Type :
Male Pin
Features :
Programmable
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.300" (7.62mm)
Termination :
Solder
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 5 INCH
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
22-6-6582-06 Eaton-Bussmann Electrical Division 9,456 PANEL MOUNT CONNECTOR KIT
22-6-6582-07 Eaton-Electronics Division 9,626 PCB EURO STYLE CONNECTOR KIT
22-6-6582-08 Eaton-Electronics Division 6,615 PCB BARRIER STRIP CONNECTOR KIT
22-60 Visual Communications Company, LLC 5,882 T-4 D.C BAYONET
22-600-10 Aries Electronics, Inc. 6,564 CONN HDR DIP FORK 22POS TIN
22-600-11 Aries Electronics, Inc. 8,941 CONN HDR DIP FORK 22POS GOLD
22-600-20 Aries Electronics, Inc. 8,250 CONN HDR DIP POST 22POS TIN
22-600-21 Aries Electronics, Inc. 9,558 CONN HDR DIP POST 22POS GOLD