OFC5DJ3BS-020.0M
Manufacturer Part Number:
OFC5DJ3BS-020.0M
Manufacturer/Brand:
Connor Winfield
Part of Description:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ SNWV
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±20ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Sine Wave
Package / Case :
16-SMD, No Lead, 13 Leads
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
OCXO
Voltage - Supply :
5V