OX9140S3-019.44M
- Manufacturer Part Number:
- OX9140S3-019.44M
- Manufacturer/Brand:
- Connor Winfield
- Part of Description:
- XTAL OSC OCXO 19.4400MHZ LVCMOS
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Connor Winfield
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 19.44 MHz
- Frequency Stability :
- ±140ppb
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.312" (7.92mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output :
- LVCMOS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.530" L x 0.355" W (13.47mm x 9.02mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V