CSX325FJC24.000M-UT
Manufacturer Part Number:
CSX325FJC24.000M-UT
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part of Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
5mA
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V