M1201-4007-S
Manufacturer Part Number:
M1201-4007-S
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC ROUND STANDOFFPLAIN STEEL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.512" (13.00mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.157" (4.00mm)
Material :
Steel
Plating :
Product Status :
Active
Screw, Thread Size :
M4x0.7
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Type :
Round Standoff
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    METRIC HANDLE FERRULESBLACK OXID
    METRIC HANDLE FERRULESPLAIN STAI
    METRIC HANDLE FERRULESPLAIN BRAS
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
M120 M5Stack 40 BATTERY MODULE 13.2(1500MAH)
M120 YEAR 1992 120HP 2-STROKE STARTER Interlight 11 Replacement for Tohatsu M120 Yea
M120 YEAR 1993 120HP 2-STROKE STARTER Interlight 11 Replacement for Tohatsu M120 Yea
M120-30 Orion Fans 2,194 120MM FAN FILTER MEDIA 30PPM
M120-45 Orion Fans 2,000 120MM FAN FILTER MEDIA 45PPM