PIC32MX320F128LT-80V/BG
Manufacturer Part Number:
PIC32MX320F128LT-80V/BG
Part of Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 121TFBGA
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Core Processor :
MIPS32® M4K™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 16x10b
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
121-TFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
16K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
121-TFBGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V