TL50GRALS
- Manufacturer Part Number:
- TL50GRALS
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- TL50 TOWER LIGHT: 2-COLOR SEALED
- Stock Condition:
- 1
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
- Features :
- Alarm
- Function - Audible :
- Multiple
- Function - Lighting :
- Steady
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Lamp Type :
- LED
- Light Color :
- Green, Red
- Number of Stacks :
- 2
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Complete Unit
- Voltage - Supply :
- 18 ~ 30VDC
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| TL500 | Interlight | 6,079 | Replacement for Samsung TL500 Re |
| TL500 | B&K Precision | 6,690 | HIGH PERFORMANCE BENCH DMM ASSY |
| TL500 BATTERY | Interlight | 8,778 | Replacement for Samsung TL500 Ba |
| TL5001 | Altech Corporation | 5 | TOWER LIGHT 50MM SHORT BASEPLAST |