TL50BLGR1Q
Manufacturer Part Number:
TL50BLGR1Q
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering
Part of Description:
TL50BL TOWER LIGHT: 2-COLOR INDI
Stock Condition:
1
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
Features :
Function - Audible :
Function - Lighting :
Steady
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Lamp Type :
LED
Light Color :
Green, Red
Number of Stacks :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Connector
Type :
Complete Unit
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SXA-CLN1 FLUID CLEANING PLSTC 1
    SXA-CLN2 FLUID CLEANING PLSTC 1
    CABLE A PLUG TO MCR B PLUG 6'
    CORDSET USB-A TO USB MINI B DOUB
    PLASTIC FIBER, BULK CABLECOR
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
TL500 Interlight 6,079 Replacement for Samsung TL500 Re
TL500 B&K Precision 6,690 HIGH PERFORMANCE BENCH DMM ASSY
TL500 BATTERY Interlight 8,778 Replacement for Samsung TL500 Ba
TL5001 Altech Corporation 5 TOWER LIGHT 50MM SHORT BASEPLAST