STD65N3LLH5
- Manufacturer Part Number:
- STD65N3LLH5
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- MOSFET N CH 30V 65A DPAK
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 65A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 30 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 4.5V, 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 8 nC @ 4.5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 1290 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power Dissipation (Max) :
- 50W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 6.9mOhm @ 32.5A, 10V
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±22V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 3V @ 250µA
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| STD6 | Eaton-Bussmann Electrical Division | 7,493 | FUSE CARTRIDGE 6A 240VAC CYLINDR |