DSC1103CE5-266.6667
Manufacturer Part Number:
DSC1103CE5-266.6667
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
MEMS OSC XO 266.6667MHZ LVDS SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
32mA
Frequency :
266.6667 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.63V