CMS32P03V8-HF
Manufacturer Part Number:
CMS32P03V8-HF
Part of Description:
MOSFET P-CH 30V 7.7A/32A 8PDFN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Single FETs, MOSFETs
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
7.7A (Ta), 32A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
P-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
12.5 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1345 pF @ 15 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-PowerWDFN
Power Dissipation (Max) :
1.6W (Ta), 29W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
20mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package :
8-PDFN (SPR-PAK ) (3.3x3.3)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA