PIC16CE623-20I/P
Manufacturer Part Number:
PIC16CE623-20I/P
Part of Description:
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
EEPROM Size :
128 x 8
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
13
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Program Memory Size :
896B (512 x 14)
Program Memory Type :
OTP
RAM Size :
96 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
18-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V