AX7DBF1-1093.0000C
- Manufacturer Part Number:
- AX7DBF1-1093.0000C
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 1.0930GHZ LVDS SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 70mA
- Frequency :
- 1.093 GHz
- Frequency Stability :
- ±25ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- LVDS
- Package / Case :
- 8-SMD, No Lead
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 2.5V