AX7PBF1-629.8320C
Manufacturer Part Number:
AX7PBF1-629.8320C
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
XTAL OSC XO 629.8320MHZ LVPECL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
94mA
Frequency :
629.832 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V