OD4006-12HB
- Manufacturer Part Number:
- OD4006-12HB
- Manufacturer/Brand:
- Orion Fans
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X6MM BALL 12VDC WIRE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 6.00mm