OD1238-48LBXC01A
Manufacturer Part Number:
OD1238-48LBXC01A
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
150.0 CFM (4.20m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
52.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11 W
Product Status :
Active
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.380 in H2O (94.6 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
Width :
38.50mm