KDE2408PTB2-6A ( 318 )
- Manufacturer Part Number:
- KDE2408PTB2-6A ( 318 )
- Manufacturer/Brand:
- Sunon
- Part of Description:
- FAN AXIAL 80X25.5MM 24VDC WIRE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Sunon
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 35.0 CFM (0.980m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 32.5dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 1.9 W
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 2800 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.200 in H2O (49.8 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.22 lb (99.79 g)
- Width :
- 25.50mm