MSI2577H48B1-BBR
- Manufacturer Part Number:
- MSI2577H48B1-BBR
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics
- Part of Description:
- FAN IMP MTRZD 250X77.3MM 48VDC
- Stock Condition:
- 8
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 716.0 CFM (20.05m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 76.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2800 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 250mm Dia
- Static Pressure :
- 3.365 in H2O (838.2 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- 4.4 lbs (2 kg)
- Width :
- 77.30mm