464-RAG28H-NYO
- Manufacturer Part Number:
- 464-RAG28H-NYO
- Manufacturer/Brand:
- Visual Communications Company, LLC
- Part of Description:
- PMI .250" LED 28V TAB DIFF RED/A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 16.5mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Amber, Green, Red
- Lens Color :
- Yellow
- Lens Size :
- 9.91mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.25" (6.35mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 60°
- Voltage :
- 28V
- Wavelength - Peak :
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 464-054-521-D | Modular Cable Assemblies (VA) | 7,577 | CABLE MOD 6P4C PLUG TO CABLE 5' |
| 464-10-202-00-580000 | Mill-Max | 7,132 | CONN HEADER VERT 2POS |
| 464-10-204-00-580000 | Mill-Max | 5,144 | CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM |
| 464-10-206-00-580000 | Mill-Max | 9,543 | CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM |
| 464-10-208-00-580000 | Mill-Max | 9,124 | CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM |
| 464-10-210-00-580000 | Mill-Max | 5,654 | CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM |
| 464-10-212-00-580000 | Mill-Max | 9,565 | CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM |
| 464-10-214-00-580000 | Mill-Max | 6,683 | CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM |
| 464-10-216-00-580000 | Mill-Max | 8,333 | CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM |
| 464-10-218-00-580000 | Mill-Max | 9,289 | CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM |
| 464-10-220-00-580000 | Mill-Max | 8,225 | CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM |
| 464-10-222-00-580000 | Mill-Max | 9,092 | CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM |
| 464-10-224-00-580000 | Mill-Max | 8,589 | CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM |
| 464-10-226-00-580000 | Mill-Max | 6,785 | CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM |
| 464-10-228-00-580000 | Mill-Max | 9,841 | CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM |