9TG24G001
- Manufacturer Part Number:
- 9TG24G001
- Manufacturer/Brand:
- Sanyo Denki
- Part of Description:
- FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Sanyo Denki
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 494.7 CFM (13.85m³/min)
- Approval Agency :
- CSA, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 73.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 93.6 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4700 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 175mm Dia
- Static Pressure :
- 3.550 in H2O (885.0 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 1.653 lb (750.0 g)
- Width :
- 69.00mm