PIC32MZ0512EFE064T-E/MRA21
Manufacturer Part Number:
PIC32MZ0512EFE064T-E/MRA21
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I²C, PMP, SPI, SQI, UART/USART, USB OTG
Core Processor :
MIPS32® M-Class
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 24x12b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
46
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
128K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
64-QFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.1V ~ 3.6V