VS-702-EDE-KXAA-240M000000
Manufacturer Part Number:
VS-702-EDE-KXAA-240M000000
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
VS-702-EDE-KXAA-240M000000
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
90mA
Frequency :
240 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.084" (2.13mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V