3549S-1AA-103B
- Manufacturer Part Number:
- 3549S-1AA-103B
- Part of Description:
- POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
- Stock Condition:
- 64
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 0.813" (20.64mm)
- Number of Turns :
- 10
- Power (Watts) :
- 2W
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Rotation :
- 3600°
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±3%
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 3549 | Keystone Electronics Corp. | 151,648 | FUSE CLIP BLADE 500V 30A PCB |
| 3549 | Adafruit | 1,564 | RIGHT ANGLE (R BEND) HDMI PLUG A |
| 3549 | Tempo Communications | 6,198 | DECAL, CASE (EK425) |
| 3549 | 3M | 8,236 | ADHESIVE STRUCTURAL POLY RESIN + |
| 3549 2 OZ TUBE KIT | 3M | 8,439 | 3M SCOTCH-WELD 3549 URETHANE |
| 3549 PART A 5GAL | 3M | 6,896 | SCOTCH-WELD URETHANE ADHESIVE 35 |
| 3549 PART A/B QRT KIT | 3M | 5,298 | SCOTCH-WELD URETHANE ADHESIVE 35 |
| 3549 PART B 5GAL | 3M | 8,354 | SCOTCH-WELD URETHANE ADHESIVE 35 |
| 3549-1000 | 3M | 9,951 | CONN RCPT 24POS STR IDC |
| 3549-1001 | 3M | 5,628 | CONN RCPT 24POS STR IDC |
| 3549-1002 | 3M | 5,588 | CONN RCPT 24POS STR IDC |
| 3549-2 | Keystone Electronics Corp. | 15,301 | FUSE CLIP BLADE 500V 20A PCB |
| 3549-2000 | 3M | 8,208 | CONN RCPT 24POS STR IDC |
| 3549-2002 | 3M | 7,027 | CONN RCPT 24POS STR IDC |
| 3549-2004 | 3M | 5,011 | CONN RCPT 24POS PNL MNT IDC |