3545S-1-103L
- Manufacturer Part Number:
- 3545S-1-103L
- Part of Description:
- POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN
- Stock Condition:
- 357
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Actuator Diameter :
- 0.2497" (6.34mm)
- Actuator Length :
- 0.812" (20.63mm)
- Number of Turns :
- 5
- Power (Watts) :
- 1.5W
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Rotation :
- 1800°
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%