D225K1R0E
Manufacturer Part Number:
D225K1R0E
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
225W 1 OHMS VIT ADJ 10%
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Diameter :
1.126" OD, 0.752" ID (28.60mm x 19.10mm)
Length :
10.500" (266.70mm)
Mounting Type :
Brackets (not included)
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) :
225 W
Product Status :
Active
Resistance :
1 Ohms
Termination :
Tolerance :
±10%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
    ADJ PWR RES 20 KOHM 25W CHAS MT
    ADJ PWR RES 25 KOHM 25W CHAS MT
    ADJ PWR RES 2 KOHM 25W CHAS MT
    ADJ PWR RES 2.25 KOHM 25W CHAS
    ADJ PWR RES 750 OHM 25W CHAS MT